Досить часто це питання задають масажисти, реабілітологи та тренери, які хочуть бути в тренді і працювати більш ефективно. Сьогодні навчань по кінезіології на просторах інтернету багато. І «живі» семінари, і онлайн-курси. У цій статті не будемо говорити про те, як і які курси вибрати. Наше завдання – дати практичні рекомендації для того, щоб ви не просто навчилися, а реально практикували і були затребуваним практиком.

Під «затребуваним практиком» мається на увазі, що ви щодня приймаєте клієнтів, з якими працюєте інструментами кінезіології. В ідеалі, це якщо більшість клієнтів приходить як раз таки на кінезіологічну корекцію. Безумовно, можете застосовувати інші техніки і методики, але зараз же мова про кінезіологію, правда?)

Перше з чого варто починати – вивчення анатомії, біомеханіки і фізіології. Окрему увагу варто приділити топографії м’язів і їх функціональному взаємодії. Які м’язи беруть участь в русі, як вони допомагають один одному, як опорно-руховий апарат компенсує неадекватне навантаження і як це пов’язано з іншими системами організму, які дисфункції можуть бути в кожній системі і як під них підлаштовується тіло – саме розуміння цих питань дозволить «бачити »людини як єдину цілісну систему. Атласу буде замало. Скористайтеся можливістю «помацати» все, що можна помацати. «Анатомія. Топографія м’язів і їх функціональні взаємозв’язки» студенти один на одному малюють основні м’язи, промацуючи їх прикріплення, розташування і стан. Крім того розбираємо дисфункції м’язів, які заважають їх гармонійній роботі.

Можливо, до вас закрався сумнів, що можна реально вивчити все це. Відразу і за тиждень – нереально. І навіть за півроку. Але приділяючи навчанню щодня по 15-30 хвилин і відвідуючи семінари з часом ви точно будете дуже добре розуміти анатомію і фізіологію і застосовувати це в своїй роботі.

Наступний крок – визначитеся з напрямом кінезіології, якому хочете навчитися. Якщо не знаєте, які види кінезіології є – почитайте ось цю статтю. Цей крок важливий, тому що особливості роботи і інструментарій у різних напрямків відрізняється.

Після цього можна вивчати основи, а саме мануально-м’язове тестування – особливий вид діагностики, який за допомогою тонусу м’язів дозволяє оцінити стан нервової системи. Нашим тілом і всіма процесами управляє нервова система і саме вона «підкаже», де першопричина дисфункції, чому з’явилася, що з нею можна і потрібно зробити. Виходячи з власного досвіду наших випускників рекомендуємо навчатися «в живу». В іншому випадку є величезний ризик неправильно і некоректно застосовувати техніку.

Важливо розуміти, що пройшовши один семінар ви, якщо дивитися на речі реально, не будете тестувати досконало. Як показує практика, щоб сформувати навичку мануально-м’язового тестування, потрібна щоденна практика. Комумь знадобиться кілька місяців, а комусь – рік. Об’єктивно, всі ми різні. Щоб прискорити процес, поділимося лайфхаками:

  • зрозумійте принципи і алгоритм мануально-м’язового тестування. Знайдіть викладача, який зрозумілою для вас мовою пояснить, покаже і «поставить» руки.
  • Щодня практикуйте і записуйте, що ви робите і як.
  • Через час попросіть наставника провести супервізію правильності ваших дій. Будь-хто може помилятися в новій справі і це нормально. Грамотний наставник допоможе скорегувати помилки і в майбутньому будете працювати коректно.

Наші викладачі на семінарі«Мануально-м’язове тестування» роблять акцент на розуміння, як працює цей метод і як застосувати його на практиці.

Мабуть, для початку достатньо. Може здатися, що це так складно і потрібно багато часу. Скажіть, зварити борщ або побудувати самостійно будинок складно? Для дитини, яка вчиться ходити, безумовно, це нереально. Однак, коли він виросте, побачить, як готує мама, дізнається рецепт і зварить цей борщ, то це буде як найзвичайнісінька справа. Так, щоб стати кінезіологом потрібно більше зусиль, більше часу і практики Наполегливість буде відмінним помічником. Ідіть від простого до складного і тоді у вас все точно вийде.

Практикуючі кінезіологи нашого Центру завжди раді допомогти і поділитися досвідом, що і роблять на своїх семінарах. Розвивайтеся і будьте успішними!

ЕСТЬ ВОПРОСЫ? НАПИШИТЕ НАМ!

получите консультацию