Інтерес до кінезіології в останні декілька років зростає особливо активно. І не тільки в професійних колах, а й серед звичайних людей, яким необхідна допомога у вирішенні проблем зі здоров’ям. При цьому, що ховається за цим поняттям знають не всі, як і про його можливості.

У цій статті ми об’єктивно розбираємо термінологію, напрямки і можливості кінезіології.
Отже, поїхали!

«Кінезіологія – це наука про рух у всіх його проявах»

Термін «кінезіології» складається з двох слів – «кінезіо» і «логос», що в перекладі з давньогрецької означає «рух» і «знання». Таким чином, кінезіології – це наука про рух людини. Причому рух розглядається не тільки з механічної точки зору (біомеханіка), але і через призму фізіологічних і психологічних властивостей людського організму.
Можна було б на цьому і закінчити, але сьогодні кінезіологією називають цілу галузь альтернативної медицини.

Які напрямки кінезіології існують?

Якщо уявити відгалуження кінезіології в вигляді дерева, то вийде така картина:

напрямки кінезіології

І це далеко не все. Про багатьох із них в Україні взагалі не чули, оскільки корінням вони йдуть в США, до учнів Джона Гудхард. Незважаючи на різноманітність, головне завдання кінезіологів – усунути стрес і збалансувати організм на всіх рівнях. Просто вони використовують різні способи дістатися до цього стресу і допомогти організму впоратися з ним.

Ми з вами розглянемо особливості та характерні відмінності декількох відгалужень, або як їх ще називають, модальностей. Так у вас буде більш повне уявлення про цю інноваційну методику.

З повною упевненістю можна сказати, що найвідоміша і затребувана з них прикладна кінезіологія. Її основоположником є ​​Джордж Гудхарт – американський лікар-хіропрактик, який ще в 1964 році виявив взаємозв’язок слабкості м’язи і фактора, здатного її посилити.

Прикладна кінезіологія – це цілісний підхід до відновлення балансу організму, заснований на концепції «тріади здоров’я» і унікальному методі діагностики, мануально-м’язовому тестуванні.

«Тріада здоров’я» розглядає баланс організму як єдність структурних (м’язи, зв’язки, органи), біохімічних (гормони, мікроелементи, мікрофлора, харчування, алергія) і емоційних чинників (думки, почуття, переконання).

А мануально-м’язове тестування допомагає визначити першопричину дисфункції і що саме допоможе відновити баланс.

Щоб зрозуміти, як працює м’язові тест, згадайте: чи доводилося вам бувати у невролога або невропатолога? А по коліну молоточком вас стукали? Так лікарі перевіряють сухожильний рефлекс короткочасного розтягнення м’яза, а кінезіологи за допомогою цього рефлексу визначають тонус м’язів і діагностують стан нервової системи. Якщо вона повноцінно виконує свої функції, то м’яз буде в нормотонусі. Якщо ж функція порушена, то м’яз буде в гіпотонусі. Далі, розуміючи рефлекторні взаємозв’язки органів, м’язів, хребців і емоцій можна визначити, що саме викликає дисфункцію і провести корекцію.

Саме цей напрям користується особливим попитом серед лікарів, а в деяких країнах взагалі тільки їм дозволено практикувати прикладну кінезіологію. Але дивлячись на результати, в медичних колах досі немає єдиної думки з приводу ефективності застосування прикладної кінезіології.

Цілющий дотик (Touch for Health)

«Батьком» цього підходу можна вважати Джона Ті, учня і асистента Джорджа Гудхард. Він бачив, що прикладна кінезіологія відкриває дивовижні можливості для відновлення здоров’я, але більше підходить фахівцям медицини. Вважаючи, що такі знання повинні бути доступні кожному, Джон разом з своєю дружиною Керрі і Гордоном Стоуксом, а також зі схвалення Джорджа Гудхард, почав розробляти спосіб адаптації прикладної кінезіології для використання в широких масах.

В результаті з’явилася система оздоровлення, яка використовує ті ж самі «тріаду здоров’я», мануально-м’язове тестування, рефлекторні взаємозв’язки органів, хребців, емоцій і меридіанів, знання остеопатії і східної медицини, тільки вивчає менше м’язів і використовує менше технік для корекції. Головну ідею методу можна сформувати так: важливіше зміцнювати ресурси організму, ніж лікувати хвороби

Саме дітище Джона Ті можна вважати фундаментом всіх напрямів енергетичної кінезіології.

Прикладна фізіологія

Створена Річардом Аттом прикладна фізіологія запустила новий виток розвитку кінезіології. Саме з прикладної фізіології почерпнули ідеї для створення своїх модальностей Хьюго Тобар, Чарльз Кребс, Філліп Рафферті

Унікальним цей підхід роблять голографічна теорія і особливий інтеграційний моніторинг 16 м’язів в 14 позиціях. Вони дозволяють збирати детальну інформацію про стрес в тілі і усувати його. Як техніка корекції використовується акупресурний вплив на певні точки, а також застосовується звук, квіткові есенції, колір, аффірмації.Більше про те, що таке прикладна фізіологія можете дізнатися в нашій статті за посиланням.

Спортивна кінезіологія (Hyperton-X)

Метод, заснований Френком Махоні, полягає в пошуку і балансування перенапружених м’язів. Гіпертонус м’язів негативно впливає на нерви, лімфатичні і кровоносні судини, які проходять через м’язову тканину, викликаючи в організмі стрес і погане самопочуття. Причому не тільки на фізичному, але і на духовному рівні.

Для відновлення нормотонуса, спортивна кінезіологія застосовує спеціальні прийоми розтягування м’язів і дихальні вправи.
Прийоми можуть бути використані не тільки в роботі кінезіологів, але і для самокорекції.

Нейроенергетична кінезіологія

Метод розробив Хьюго Тобар – нейрофізіолог і кінезіолог з Австралії. Метод полягає в розсіюванні стресу. За допомогою мануальної-м’язового тестування визначається структура організму, де цей стрес живе. Далі, використовуючи унікальні “формати входу” в різні структури і системи через акупунктурні точки і мудри (певне положення пальців руки), кінезіолог проводить корекцію

Також варто відзначити, що в основі нейроенергетичної кінезіології знаходяться техніки, що сприяють відновити енерго-інформаційний обмін між організмом і середовищем.

Освітня кінезіології (Brain Gym)

Цей метод терапії розробив американський психолог і педагог Пол Деннисон за допомогою дружини, Гейл Деннісон, яка професійно займалася танцями.

Головною сферою діяльності Пола була освіта і власні центри, де бажаючим різного віку допомагали усунути труднощі в навчанні.
Досліджуючи взаємозв’язок фізичного розвитку і здібностей до навчання, Пол виявив, що фізичні вправи допомагають засвоювати нові знання і дітям, і дорослим.

В результаті об’єднання нескладних вправ з деякими напрацюваннями нейрофізіологів, психологів і кінезіологів утворився метод, головним завданням якого є відновлення природних здібностей людини до навчання.

Як висновки

  1. Можна довго сперечатися про науково доказову базу ефективності застосування кінезіології, але результати сотень тисяч людей по всьому світу говорять самі за себе.
  2. Як інструмент діагностики використовується мануально-м’язове тестування, в деяких випадках – з модифікаціями.
  3. Більшість концепцій спрямовані на відновлення емоційного та енергетичного балансу і схожі за своєю суттю.
  4. Як корекційні техніки широко використовуються знання східної медицини, мануальної терапії, акупресури, ароматерапія, звукотерапія та інше
  5. Ідея цілісного підходу до балансування організму, попереджати хвороби і усувати дисфункцію виходячи з потреб кожного конкретного організму набуває все більше прихильників. У їх числі і ми.
  6. Людина – складна система, яка може адаптуватися під найрізноманітніші зміни внутрішнього і зовнішнього середовища Щоб відновити баланс важливо «розібрати» і зрозуміти систему компенсаторних механізмів в кожному індивідуальному випадку і підібрати техніки корекції, які підійдуть конкретній людині. І чим ширше ваші професійні «рамки», чим більше підходів і методик ви знаєте, тим ймовірність отримати бажаний результат буде вище.

Розвивайтеся і будьте успішні! Зі свого боку, із задоволенням підкажемо і допоможемо визначитися з вектором розвитку.

Є ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ!

отримайте консультацію