Що таке зміщення хребців?

З порушеннями в роботі опорно-рухового апарату працюють тисячі фахівців: лікарі, масажисти, хіропрактики, реабілітологи та ін. Більша частина звернень пов’язана з порушеннями в хребті – основній структурній опорі організму людини.

Найбільш поширеною проблемою хребта є зміщення хребців, що медичним терміном називається спондилолістез. Це процес, при якому один або кілька хребців зміщуються щодо інших хребців і горизонтально осі хребта.

Як ви пам’ятаєте, хребет складається із 33-34 хребців і п’яти відділів: шийного, грудного, поперекового, крижового і куприкового. Шийний відділ, що включає 7 хребців, найрухоміший і найменш захищений. Саме в ньому найчастіше відбувається зміщення хребців. Також часті зміщення хребців і в поперековому відділі.

Чому зміщуються хребці?

Факторів, що викликають дане порушення, багато, проте найпоширеніші наступні:
– вікові зміни кісток;
– дегенеративні зміни міжхребцевих дисків;
– травми хребта;
– значні регулярні навантаження на хребет;
– вроджені аномалії і родові травми;
– тривале перебування в одному положенні (наприклад, сидяча робота);
– травматизація.

Симптоми зміщених хребців

Симптоматика зміщення хребців залежить від зони локалізації і ступеня зміщення. Однак незалежно від місця, зміщення хребців викликає подразнення або ж повне защемлення нервових корінців. Як наслідок з’являється набряк, починається запальний процес, що супроводжується ниючий або гострим болем. Крім того, компресія нервових корінців провокує порушення іннервації в певному органі або частини шкіри.

Серед симптомів:
– оніміння в області зміщення хребця;
– поколювання в нижніх, верхніх кінцівках і області спини;
– періодичні і хронічні головні болі;
– хрускіт в шийному відділі при поворотах і нахилах голови;
– шум в вухах;
– задишка;
– задухи;
– біль в області печінки і / або нирок;
– кульгавість;
– набряки ніг і варикозне розширення вен.

Перелік можна продовжувати дуже довго, проте це не змінює головного – якщо нічого не робити зі зміщеним хребцем, то виявляться серйозні захворювання внутрішніх органів і структурні зміни організму.

Діагностика і лікування зміщених хребців

Діагностувати зміщення хребців можна мануально, за допомогою МРТ та рентгенологічного дослідження.
Мануальна діагностика проводиться за чітким алгоритмом і в певному положенні тіла клієнта.

Для лікування зміщених хребців застосовують мануальну терапію, фізіотерапію, сухе або підводне витяжіння, магнітотерапію та інші методи.
Що стосується мануальної терапії, то тут варто уточнити пару моментів.
Є різні техніки мануального впливу – мануальні маніпуляції, остеопатичні трастові і непрямі м’які маніпуляції.

Трастові техніки є прямим впливом і являють собою короткий амплітудний рух хребцем. Це досить складна у виконанні техніка з небезпекою травмування. До того ж вона ще й стресова для організму. Тому має виконуватися професійно.

Непрямі техніки м’якого мануального впливу на хребет при зміщенні хребців дозволяють безболісно, ​​дуже м’яко і безпечно для клієнта повернути хребець на місце і позбавити людину від болю.

Саме непрямі техніки для роботи зі зміщеними хребцями в своїй практиці вже понад 7 років використовує Дмитро Ріккерт – викладач нашого центру і спеціаліст з відновлення здоров’я людини.

Бачачи результати після застосування непрямих технік впливу на хребет, Дмитро ділиться методикою, яку протягом багатьох років застосовує у своїй практиці. Оволодіти цією методикою ви можете на Workshopе «Непрямі техніки м’якого мануального впливу на хребет». Отримані знання та навички дозволять грамотно працювати зі зміщеними хребцями і бути впевненими в безпеці і результаті.

Пам’ятайте, що допомагаючи клієнту вирішити його проблему з болем, ви забезпечуєте себе рекомендаціями і новими клієнтами. Як не крути, а в нашій справі, колега, «сарафанне радіо» працює і буде працювати.

Задоволених клієнтів вам і високих результатів!

Є ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ!

отримайте консультацію